fbpx
kies regio:

Kortfilm: 'Waar is de zin gebleven?'

Op deze webpagina bieden we je 5 werkmodellen aan bij de kortfilm “Waar is de zin gebleven”.
Deze kortfilm is uitgewerkt naar aanleiding van de jaarlijkse zingevingsdag van Beweging.net op vrijdag 21 juni 2019 in het Sint-Baafshuis te Gent.

ZGV kortfilm 2019


Waarom en van waar deze film?

Hij sluit aan bij de vraag binnen beweging.net: Wie zijn we en wat willen we?
Vragen die ieder mens en ook wij als organisatie ons op gezette tijden moeten stellen.

Hoe vinden we met onze missie aansluiting bij onze medewerkers, onze vrijwilligers, de samenleving? Waaraan kan en moet de buitenwereld beweging.net en zijn partners herkennen? Waar maken wij het verschil als middenveldorganisatie? Hoe houden we onze identiteitsvlam brandend?

Binnen het Coördinatieplatform Ethische Vraagstukken van Beweging.net hebben we die vragen uitdrukkelijk gesteld. En daar klonken ook kritische noten bij:
Zijn we niet te bloedloos geworden? Waar dienen we onszelf en waar dienen we het geluk van de mensen voor wie we als beweging staan? Zeggen we voldoende wat we doen en doen we wat we zeggen?

En zo kwamen we bij de kwestie: welke betrokkenheid op ons inhoudelijk verhaal verwachten we van onze medewerkers en onze vrijwilligers? Durven we naast deskundigheid ook engagement vragen? Daarmee was meteen ook het idee geboren:  laat ons iets maken over onze inspiratie, over de ZIN van onze inzet!

Ons uitgangspunt was:

Wat kunnen we doen om ruimte en mogelijkheden te scheppen om over al die vragen met elkaar in gesprek te gaan? Hoe prikkelen we de motivatie “met wat ons beweegt en drijft”? Om het met een culinair beeld te zeggen: ons verhaal wil een smaakmaker zijn die aanspreekt en naar meer smaakt!

Zo groeide het plan om een kortfilm te maken met gedreven en authentieke mensen, zowel vrijwilligers als beroepskrachten. We brengen ook graag een breed palet van motivaties in beeld: vanuit de gedragenheid van een team, vanuit dienstbetoon, vanuit een goede organisatie, vanuit een gelovige houding of levensbeschouwelijke inspiratie, ...

We hebben oog voor wat energie geeft en voor wat energie wegzuigt en mensen ontmoedigt. En vooral: we zijn nieuwsgiering naar de inspiratiebronnen die deze mensen drijven en naar de waarden die zij hoog in het vaandel dragen. De hoofdrolspelers in de film vind je uitgebreid aan het woord in de bijhorende krant.

Na het bekijken van de film kan je aan de slag met de krant en met één of meerdere werkmodellen.

Veel inspiratie en een deugddoende en verrijkende babbel gewenst!

  Deze website werd mede mogelijk gemaakt door
Belfius Bank VDK bank Logo DVV

Wij gebruiken cookies

Wij gebruiken cookies op onze website. Sommige zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl andere ons helpen om de site en de gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.