fbpx
kies regio:

Opbrengst filmvoorstelling voor kwetsbare gezinnen

Een filmvoorstelling organiseren in coronatijden én meteen ook de strijd tegen armoede steunen? Beweging.net Kruibeke bewees dat het kan. Op 17 oktober, de Dag van Verzet tegen Armoede, keken 60 Kruibekenaren in de Sint-Petruskerk naar de animatiefilm ‘Onward’. De opbrengst van ‘Movie @ The Church’ schonken de organisatoren aan lokale armoedeorganisaties.

 

13 WenD ThomasThomas Laureys, beweging.net Kruibeke: 'De lockdown in het voorjaar was lastig voor iedereen. Daarom kozen we voor een ontspannende film voor het hele gezin.’

 

De Kruibeekse beweging.net-afdeling organiseert al een aantal jaren een filmvoorstelling op de Dag van Verzet tegen Armoede. Voorzitter Thomas Laureys: "Meestal kiezen we voor een film met een boodschap. We programmeerden bijvoorbeeld al een paar keer een film van Ken Loach, de Britse regisseur die bekend staat om zijn realistische, sociaal geëngageerde films. Toen we deze zomer vergaderden over de editie van dit jaar was het snel duidelijk dat we deze keer best voor het lichtere genre gingen. Na de lockdown hadden mensen meer aan een ontspannende film, dachten we. Dus kozen we een leuke animatiefilm voor het hele gezin."


Niet bij de pakken blijven zitten

Deze editie vergde wel iets meer voorbereiding van de vrijwilligersgroep. Thomas: "Om voldoende afstand te kunnen garanderen tussen de gezinsbubbels besloten we om uit te wijken naar de kerk van Bazel. Na wat opmetingen in de kerk en met het ingevulde CERM-formulier (Covid Event Risk Model, nvdr) trokken we naar de gemeente. Die gaf haar goedkeuring, mits we ons aan alle richtlijnen hielden. En dat hebben we uiteraard gedaan. Alle bezoekers moesten vooraf inschrijven zodat we de stoelen al per gezinsbubbel samen konden zetten. Aan de ingang stonden flesjes ontsmettingsgel en iedereen hield zijn mondmasker op. Met een circulatieplan en pijlen op de grond zorgden we ervoor dat de bubbels elkaar zo weinig mogelijk kruisten."
Een evenement organiseren in coronatijden is niet evident, zo blijkt. Waarom gingen de Kruibeekse beweging.netters er dan toch voor? Thomas: "Ik vond dat we niet bij de pakken mochten blijven zitten. Toen deze zomer bleek dat we nog lang niet van het virus verlost waren, merkte ik dat sommige verenigingen aarzelden om hun werking opnieuw op te starten. Terwijl je met een beetje creativiteit wel opnieuw mensen kon samenbrengen. Iedereen had maandenlang in zijn kot gezeten, net nu konden verenigingen hun verbindende rol opnemen. Al moet ik wel bekennen dat dit initiatief een beetje buiten onze comfortzone lag en ik er vooraf toch een nachtje van heb wakker gelegen (lacht). Gelukkig kregen we technische ondersteuning van De Sleutels vzw, een vereniging die eerder al films vertoonde in de kerk."


Verontrustende armoedecijfers

Corona hakt er bij iedereen stevig in, maar wie met een beperkt inkomen moet rondkomen wordt het zwaarst getroffen. Dat is in Kruibeke niet anders. Ook dat was een reden om de filmvoorstelling te laten plaatsvinden. "Volgens de laatste cijfers groeit 12 procent van de kinderen in onze gemeente op in armoede", vertelt Thomas. "De verwachting is dat het cijfer dit jaar zal stijgen. Ook de voedselbedeling is recent opnieuw opgestart en daar maken nu al 189 mensen gebruik van. Dat is toch zeer verontrustend. De Dag van Verzet tegen Armoede wilden we dus niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Naast het financiële duwtje in de rug voor kwetsbare gezinnen hebben we extra inspanningen gedaan om hen ook de kans te geven naar de film te komen kijken. Naar jaarlijkse gewoonte hebben we voor de start van de film ook even stil gestaan bij enkele armoedecijfers van onze gemeente."
Wat Thomas betreft komt er volgend jaar zeker een tweede editie van ‘Movie @ The Church’. "In normale omstandigheden zouden we wellicht een wat zwaardere film vertoond hebben in één van de zalen waar we doorgaans onze activiteiten doen. Nu hebben we het dus anders aangepakt en dat is bijzonder goed uitgedraaid. Er waren meer bezoekers dan voorgaande jaren en we bereikten ook jonge gezinnen. Die zagen we bij vorige edities eigenlijk bijna niet. Laat dat dan één van de weinige positieve kanten aan corona zijn: verenigingen worden gedwongen om creatief te zijn en ontdekken nieuwe formules om mensen te verenigen."

Dit artikel werd in de Oost-Vlaamse Visie-special 'Moedige mensen die verbinden' gepubliceerd. Het interview werd afgenomen vóór de laatste strengere maatregelen van de de federale en Vlaamse overheid. Heb je zelf een mooi verhaal? Buren die elkaar uit de nood helpen? Verenigingen of burgers die zich van hun creatiefste kant laten zien in deze coronatijden? Laat het ons weten via .. In één van de volgende Visie-nummers besteden we er aandacht aan.

  Deze website werd mede mogelijk gemaakt door
Belfius Bank VDK bank Logo DVV

Wij gebruiken cookies

Wij gebruiken cookies op onze website. Sommige zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl andere ons helpen om de site en de gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.