fbpx
kies regio:

OKRA: MEER DAN VRIJE TIJD.

Jan Rolies
Vrolijke, dansende, kaartende, reizende, wandelende senioren : dat is zo een beetje het beeld dat mensen van Okra hebben. Dat is juist , maar een heel eenzijdig beeld. Okra is veel meer. Onze leden zijn ook te vinden in musea, theaterzalen, collegezalen. En toch is Okra nog meer.
Wat minder bekend is , is dat Okra een beweging is die druk uitoefent op het beleid. Honderden leden zijn lid van ouderenraden en het algemeen bestuur is ook heel actief in de Vlaamse Ouderenraad. Ik zit nu twee jaar in die raad en heb al heel wat adviezen en brieven aan ministers voorbij zien komen. Okra vecht voor betere voorzieningen voor ouderen en voor een waardige oude dag. Ouderen horen niet in de marge van de samenleving als een groep die alleen geld kost.

Okra is geen bedrijf dat leeft van het organiseren van vrije tijdsarrangementen voor ouderen. Onze leden zijn lid van een beweging. Niet louter passieve consumenten of klanten. Ieder die kan en wil , wordt vrijwilliger om de activiteiten van allen mogelijk te maken. In een tijd waarin veel gesproken wordt van de participatiesamenleving, is Okra meer dan modern! Telkens leden samenkomen, ‘gebeurt’ Okra.
Okra staat voor nieuwe uitdagingen. Wij willen ons engageren voor meer buurtgericht leven en zorg. Altijd was Okra een lokaal verankerde beweging. In de toekomst gaan wij hierop nog meer inzetten.
Word lid van Okra. Hoe talrijker wij zijn, hoe meer wij kunnen realiseren , hoe meer wij als belangengroep op de politiek kunnen wegen.

Jan Rolies, voorzitter Regio Brussel.

  Deze website werd mede mogelijk gemaakt door
Belfius Bank VDK bank Logo DVV

Wij gebruiken cookies

Wij gebruiken cookies op onze website. Sommige zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl andere ons helpen om de site en de gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.