fbpx
kies regio:

Week van de Vrijwilliger

Met meer dan 12 000 zijn ze, de vrijwilligers die voor CM, ACV en Beweging.net elke dag in alle uithoeken van Limburg het beste van zichzelf geven. Oud of jong, gepensioneerd of nog actief, chronisch ziek, hoog opgeleid of lid van een kansengroep, het mag duidelijk zijn: ‘de’ vrijwilliger bestaat niet.

 Fotoalbum: klik hier ...

20190308 wvdv

Hoezeer vrijwilligers onderling ook mogen verschillen, allen hebben ze dezelfde drijfveer om iets in het leven van anderen te betekenen. Sommige vrijwilligers werken liever met ouderen, anderen hebben juist meer affectie met personen met een beperking. Soms beperkt het engagement zich tot het begeleiden van één zomerkamp en in nog een ander geval slorpen de vele activiteiten bijna tien uur per week op.

Meestal staan vrijwilligers niet te springen om in het middelpunt van de belangstelling te staan. Toch grijpen we bij CM, ACV en Beweging.net graag de Week van de Vrijwilliger (23 februari tot en met 3 maart 2019) aan om een aantal bijzondere mensen in de bloemetjes te zetten.

Deze week dus geen klassieke grote artikels, kalenderaankondigingen of advertenties op de regionale pagina’s, maar drie pagina’s boordevol persoonlijke verhalen en foto’s van vrijwilligers. Samen zullen zij een gezicht geven aan de grote Limburgse vrijwilligersfamilie. Iedereen in beeld brengen was om evidente redenen niet mogelijk, maar een bonte mix van verschillende invalshoeken en persoonlijkheden werd het wel.

Lizy Cosemans, algemeen directeur CM Limburg:

‘Wist je dat CM Limburg kan rekenen op 6 000 vrijwilligers die onze leden in hun hart dragen? Stuk voor stuk mensen die het idee van solidariteit, het DNA van CM, springlevend houden. Ik waardeer hun geduld, luisterbereidheid, creativiteit en kritische zin, hun wil om oplossingen te zoeken, hun aandacht voor onze leden met problemen en hun inzicht en humor, kortom hun talent. CM Limburg heeft dat talent nodig om meer dan ooit het gezondheidsfonds van alle Limburgers te worden. Aan al deze vrijwilligers zeg ik dan ook graag: ‘bedankt!’ Bedankt om onze CM-leden mee van dat stukje geluk te laten proeven.’

Wil je net als 6 000 anderen die het jou reeds voordeden vrijwilliger worden bij CM Limburg en zo de activiteiten mee ondersteunen? Stel je kandidaat via of bel 011 280 445.

Wens je meer info over het vrijwilligerswerk als oppasvrijwilliger, chauffeur CM-Mobiel of vrijwilliger administratieve ondersteuning bij CM Limburg, mail dan naar of bel 011 280 204.

Rik Bloemen, voorzitter beweging.net Limburg:

‘De partnerorganisaties van beweging.net worden gedragen door duizenden vrijwilligers. Hun dagelijkse, belangeloze inzet voor de ander geeft hun leven zin en betekenis. Vrijwilligers zijn de motors van een warme samenleving, waarin mekaar graag zien en mekaar (ver)dragen centraal staan. In die zin zijn ze dus zeker goud waard - en wegens onbetaalbaar - verdienen ze allen een bloemetje. Graag zeggen we dan ook ‘Chapeau vrijwilligers!’ en danken hen hartelijk voor deze onmiskenbare meerwaarde.’

Voel je er eerder iets voor om het team van vrijwilligers bij beweging.net Limburg te versterken? Aarzel dan niet en maak vrijblijvend kennis via of 011 290 870.

Jean Vranken, voorzitter ACV Limburg:

‘Money makes the world go round’, in onze maatschappij draait veel rond geld. Gelukkig is dit niet voor iedereen waar. ACV Limburg kan rekenen op vele militanten, zowel in ondernemingen als in de afdelingen, vrijwilligers die zich elke dag belangeloos inzetten voor werknemers. Dit door op te komen voor hun collega’s, door ze te vertegenwoordigen en er voor te zorgen dat alle werknemers krijgen waar ze recht op hebben. Zonder hun inzet zouden we in een kille samenleving wonen. Vrijwilligers werken dan wel gratis, maar eigenlijk zijn ze onbetaalbaar. In mijn ogen maken ze de wereld zelfs rijker. Vandaar mijn oprechte dank aan alle vrijwilligers!’

Uiteraard zijn de mogelijkheden voor vrijwilligers bij ACV Limburg ook onbeperkt. Doe zoals 6 000 anderen en geef je op voor een vrijwillig engagement. Meer info via 011 306 000.

Tekst: Stéphanie Louwagie


We zetten graag de vrijwilligers van onze partnerorganisaties 'in the picture'. Dankjewel vrijwilligers!

Wereldsolidariteit
Welzijnszorg
Pasar
Samana
Okra
kwb
KAJ
KAJ
KAJ
KAJ
KAJ
Internationaal Comité
KAJ
Internationaal Comité
Arktos - Halte 24
Internationaal Comité
Groep Intro
Groep Intro
Groep Intro
Groep Intro
Groep Intro
Groep Intro
Fietsbieb
Fietsbieb
Fietsbieb
Fietsbieb
femma
Fietsbieb
femma
Fietsbieb Pelt
Familiehulp
CM
ACV
femma Runkst
 • Wereldsolidariteit
 • Welzijnszorg
 • Pasar
 • Samana
 • Okra
 • kwb
 • KAJ
 • KAJ
 • KAJ
 • KAJ
 • KAJ
 • Internationaal Comité
 • KAJ
 • Internationaal Comité
 • Arktos - Halte 24
 • Internationaal Comité
 • Groep Intro
 • Groep Intro
 • Groep Intro
 • Groep Intro
 • Groep Intro
 • Groep Intro
 • Fietsbieb
 • Fietsbieb
 • Fietsbieb
 • Fietsbieb
 • femma
 • Fietsbieb
 • femma
 • Fietsbieb Pelt
 • Familiehulp
 • CM
 • ACV
 • femma Runkst

 • Dit artikel verschijnt in Visie.
  Lees meer uit Visie ...

    Deze website werd mede mogelijk gemaakt door
  Belfius Bank VDK bank Logo DVV

  Wij gebruiken cookies

  Wij gebruiken cookies op onze website. Sommige zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl andere ons helpen om de site en de gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.