fbpx
kies regio:

Tweede Refugee Walk rekent op jouw steun voor vluchtelingen

Op 24 september 2017 vindt de tweede Refugee Walk plaats: een wandeling doorheen het Nationaal Park Hoge Kempen. Mét en voor vluchtelingen en asielzoekers. De wandeling wordt georganiseerd door Vluchtelingenwerk Vlaanderen, een organisatie die zich inzet voor mensen op de vlucht.
Wie meestapt, zamelt geld in. Vluchtelingenwerk kan daarmee concreet aan de slag om asielzoekers en vluchtelingen in hun Startpunt op te vangen, te begeleiden bij de zoektocht naar een school of werkplek, te ondersteunen bij het stofferen van een dossier, enz.

20170904 refugeewalkCarien en Mon in actie tijdens de eerste Refugee Walk

Ook beweging.net Limburg stapt 40 km. Carien Neven, Linde De Corte, Mon Verrydt, Jens Vaes en Brecht Beelen trekken hiervoor hun wandelschoenen aan. Je kan hen sponsoren via deze link en een boodschap achterlaten (giften vanaf 40 euro zijn aftrekbaar van de belastingen).

Wil je zelf stappen en geld inzamelen voor mensen op de vlucht? Ga naar www.refugeewalk.be en schrijf in. Je kan ook helpen door de Refugee Walk mee uit te dragen via Facebook, Twitter en Instagram. Supporters langs de lijn op 24 september zijn ook welkom. Alvast bedankt voor je steun!

Andere initiatieven in de kijker

Saudade

Vanuit het beleid wordt ook extra geïnvesteerd in opvang en begeleiding van de meest kwetsbare groep: de niet-begeleide minderjarigen. Jo Vandeurzen, Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin: “De Vlaamse Gemeenschap subsidieert, samen met Fedasil, sedert 1 juni 2016 145 opvangplaatsen gespreid over 13 initiatiefnemers voor niet-begeleide minderjarige vreemdelingen jonger dan 15 jaar. Want gepaste zorg en ondersteuning is wat deze jongeren nodig hebben, zo willen we hen maximale ondersteuningskansen bieden.”

Eén van die initiatieven in Limburg is Saudade van De Oever vzw. Het voormalige klooster van de zusters Kindsheid Jesu in Lummen biedt plaats aan 15 kinderen en jongeren. Directeur Thierry Taverna: “Het agentschap jongerenwelzijn vertrouwde erop dat we vanuit onze bewezen expertise voor deze kinderen passende zorg zouden voorzien. We kunnen hierbij rekenen op steun van het gemeentebestuur, verenigingen en scholen. Dankzij Saudade krijgen 15 jonge nieuwkomers kansen om zich maatschappelijk sterk te integreren en een positieve bijdrage te leveren aan onze samenleving.”

11.11.11-campagne

11.11.11 vecht tegen onrecht en voor duurzame verandering. Dit jaar voert het campagne over migratie en vluchtelingen. 11.11.11 vraagt een rechtvaardig migratiebeleid dat met correcte feiten en cijfers communiceert. Een beleid dat verbindt.
Omdat het thema iedereen aanbelangt, zet beweging.net haar schouders onder deze campagne. Doe mee en zet een actie op samen met vrienden, familie, collega’s, andere verenigingen… Inspiratie vind je op www.11.be/allemaalmensen.

Op zaterdag 16 september lanceert 11.11.11 de campagne in De Roma in Antwerpen. Vanaf 16u30 geven internationale topsprekers Fatou Diome (Senegal), Leo Lucassen (Nederland) en Rokia Traoré (VN-ambassadrice uit Mali) hun klare kijk op migratie. Om 20u sluit Rokia Traoré af met een exclusief concert. Meer info en inschrijven www.11.be/kickoff.

Iedereen op het veld

Sportverenigingen dragen ook hun steentje bij in de integratie van vluchtelingen en asielzoekers. De Belgische voetbalbond is in samenwerking met alle voetbalfederaties gestart met een uniek project. In “Iedereen op het veld” zijn momenteel twee Limburgse clubs erkend. Turkse Rangers en K. Bokrijk Sport kunnen als pilootproject rekenen op persoonlijke begeleiding en ondersteuning.

Frank Decosemaeker, secretaris van Bokrijk Sport vertelt trots: “Onze club werd gekozen omdat we aandacht geven aan jongeren in probleemsituaties, vluchtelingen en asielzoekers. Al onze vrijwilligers, zowel bestuur als trainers, medewerkers, ouders en spelers zetten zich in om iedereen een kans te geven op het voetbalveld.”

20170904 bokrijksportJeugdspelers van Bokrijk Sport, samen met hun grootouders

  Deze website werd mede mogelijk gemaakt door
Belfius Bank VDK bank Logo DVV

Wij gebruiken cookies

Wij gebruiken cookies op onze website. Sommige zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl andere ons helpen om de site en de gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.